Про роботу колективу Музиківської ЗОШ І-ІІІ ступенів у швейцарсько-українському проекті

Педагогічний колектив Музиківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів продовжує працювати над реалізацією швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Про роботу колективу школи у швейцарсько-українському проекті

«Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» у 2017 році

Педагогічний колектив Музиківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів продовжує працювати над реалізацією швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Актуальність обраної проблеми обумовлена тим, що саме під час навчання у загальноосвітній школі в учня має бути сформована активна життєва позиція, що має забезпечити молодій людині здатність орієнтуватись у сучасному суспільстві, швидко реагувати на запити часу, ефективно та успішно самореалізуватись за шкільними дверима. З цією метою у робочий навчальний план введено курси за вибором громадянознавчого спрямування: «Українознавство» (1 клас, керівник С.Д. Клок); «Громадянська освіта» (10 клас, керівник Ю.П. Остапович). Досвід роботи колективу школи з питання «Формування громадянської компетентності учнів у сучасному змісті шкільної освіти» розміщений у науково-методичному журналі «Таврійський вісник освіти», 2017.

Формування громадянської компетентності учнів здійснюється на уроках та доповнюється системою позакласної та позашкільної діяльності учнів. Навчальний процес відбувається за умови постійної, активної взаємодії учнів та вчителів через міжпредметну форму діяльності в межах освітнього процесу. Цей підхід дає можливість формувати необхідні знання та вміння не через окрему дисципліну, а через інтегровані освітні галузі. Такі форми роботи дуже часто практикують вчителі англійської мови (В.В. Маркова, Г.П. Кузьменко, М.В. Кабанова), української мови та літератури, зарубіжної літератури (Т.О. Костік, О.В. Гладченко), математики (О.М. Осікова, І.М. Мельник), історії та правознавства (Ю.П. Остапович).

У школі створено умови для інклюзивного навчання з метою забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами. Відкрито три класи, облаштовано кабінет для проведення корекційно-розвивальних занять. За рахунок субвенції, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2017 р. № 88 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 863 від 15.11.2017) було придбано спеціальні засоби корекції психофізичного розвитку. Подано заявку на участь у грантовому проекті: «Сенсорна кімната – чарівний світ розвитку дитини» або «Я маю право на освіту».

Особлива роль у розвитку громадянської компетентності учнів надається виховному процесу, який відбувається завдяки виховним заходам. Реалії сьогодення визначили нові форми роботи, які проходять за участю всіх учнів школи, вчителів, батьків та громадськості. Це флешмоби «Ми — за єдину Україну!», «Сторінками Кобзаря», «Новорічно-Різдвяний», спортивний забіг «Українці – здорова нація», день туризму під гаслом «Активна молодь – процвітаюча країна», благодійні акції в підтримку захисників військових формувань, зустрічі з односельцями, які перебували в зоні антитериростичної операції, військово-спортивні свята, конкурс військово-патріотичної пісні «У пісні нашій – наша сила», акція «Музиківські школярі за мир в Україні та світі», присвячена Міжнародному Дню миру та Дню миру в Україні; конкурс майстрів художнього читання «Наша земля – Україна»; класна година до 73-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників «Героїв імена у пам'яті народу»; інформаційно-патріотичні лінійки, присвячені Дню Гідності та Свободи, «Вшанування жертв Голодомору 32-33 років», «Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні», «День визволення с. Музиківка від німецько-фашистських загарбників»; уроки мужності «Революція гідності», «28 жовтня – День визволення України від німецько-фашистських загарбників», «День Збройних Сил України» тощо. Члени гуртка «Пам'ять», під керівництвом учителя історії Ю.П. Остапович, виготовили стенд та познайомили учнів 1-4 класів з фотоекспозицією «Наші земляки – учасники АТО», який розміщений у Кімнаті школяра.

Працює Кімната Школяра національно-патріотичного спрямування, яка є осередком діяльності членів учнівського самоврядування. Шкільним активом вирішується багато цікавих та корисних справ: проведення розважальних заходів, підготовка свят, благодійних акцій, змагань. Одним із головних напрямків роботи учнівського самоврядування є волонтерський рух. Волонтерський загін «Юність» продовжує свою діяльність у різних напрямках, яка направлена на надання посильної допомоги літнім людям, ветеранам Другої світової війни, інвалідам, дітям з особливими освітніми потребами, на охоронну діяльність пам'ятних місць села, залучення до дослідницької роботи. Заходи, проведені в школі, висвітлюються на сайті «Патріот», Facebook у групі Музиківська школа, газеті територіальної громади «Музиківський вісник».

Протягом 2017 року колектив брав участь та став переможцем у проектах «Разом зможемо!»; «Спортивна молодь села», «Клич друзів – граймо разом», «Посилка успіху» за сприяння Фонду братів Кличків.

За активну участь у наданні волонтерської допомоги та плідну співпрацю з військовими частинами Повітряних Сил Збройних Сил України колектив школи нагороджений Грамотою Командира Херсонської гвардійської зенітної ракетної бригади. У 2017 році проведено 2 екскурсії у військову частину 11-ої ОБРрЗСУ, краєзнавчий музей м.Херсона з метою огляду озброєння й військової техніки та спілкування з учасниками миротворчих місій, учасниками АТО.

На всебічний розвиток молодших школярів спрямована робота дитячого об'єднання «Промінець». Учні здійснили заочні подорожі за темою «Я і Україна» в номінації «Активна, здорова дитина – майбутнє країни»,«Щира, трудолюбива людина – процвітаюча країна». Діти активно брали участь у конкурсах «Космічні фантазії», «Птах року 2017 – канюк звичайний», «Права і обов'язки – очима дітей», «Букет замість ялинки». Відвідали Херсонський музично-драматичний театр імені Миколи Куліша.

Співпраця із позашкільними закладами району та області, Музиківською сільською радою сприяє інтелектуальному та творчому розвитку дітей, формує у школярів потребу в пізнанні, у накопиченні соціального досвіду в позаурочний час. У школі організовано роботу гуртків «Вокальний», «Образотворче мистецтво», «Шкільний театр»; спортивних секцій «Легка атлетика», «Футбол», «Шахи та шашки»; секцій Малої академії наук України «Лісознавство», «Мікроекономіка та макроекономіка». 70 % дітей охоплені гуртковою роботою.

Школа тісно співпрацює з батьківським комітетом, спонсорами, залучаючи їх до проведення заходів. Активні дитячі колективи, творчі та талановиті діти завжди відзначаються на традиційному святі «Вшанування досягнень учнів школи». Їх імена заносять до книги «Шкільний Олімп», нагороджують грамотами та солодкими подарунками, переданими спонсорами. Здійснюється адресна підтримка переможців та призерів обласних конкурсів, олімпіад, конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН. Досягнення обдарованих дітей висвітлюються в газеті територіальної громади «Музиківський вісник» та на шкільному стенді «Таланти школи».

Адміністрація Музиківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів постійно націлює роботу педагогічних працівників на плідну співпрацю з дітьми, батьками, органом місцевого самоврядування, позашкільними закладами, громадськими організаціями з питань управління школою на демократичних засадах та розвитку в учнів громадянських компетентностей.

Н.М. Компаніченко

І.І. Безродня,

заступники директора Музиківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

18.01.2018
154

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...