Сковородинські навчання «Пізнай себе» у Верхньоторгаївській ЗОШ І-ІІ ступенів

Сковородинські навчання «Пізнай себе»  у Верхньоторгаївській ЗОШ І-ІІ ступенів

Сковородинські навчання «Пізнай себе»

у Верхньоторгаївській ЗОШ І-ІІ ступенів


5 жовтня 2017 року Верхньоторгаївська ЗОШ І-ІІ ступенів долучилася до Всеукраїнських Сковородинських навчань «Пізнай себе».

З вітальним словом до учнів, вчителів і гостей навчань звернулася директор школи Камінська Лідія Яківна, яка зазначила, що ім'я славетного сина українського народу завжди приваблювало істориків, літературознавців, філософів, бібліографів, а останніми роками інтерес до осмислення його творчої спадщини, світобачення посилився. Цьому сприяла ювілейна дата – 295-річчя від дня народження. І саме цим заходом школа долучилася до просвітницької ініціативи Українського фонду культури — підготовки до відзначення на всеукраїнському й міжнародному рівнях у 2022 році 300-річного ювілею великого українського мислителя-мудреця, педагога, філософа, поета, композитора, музиканта, культурно-освітнього подвижника Григорія Савовича Сковороди. Символічно обрано й дату, адже саме 5 жовтня відзначають Всесвітній день вчителя в понад 100 країнах світу. Ця ідея покликана сприяти поглибленню інтересу до феноменальної спадщини українського мудреця, її популяризації в Україні й світі.

Сковородинські навчання пройшли у формі живої газети під гаслом «У пошуках вічної гармонії шляхами Григорія Сковороди», яку підготувала вчитель української мови та літератури Сабадаш Олена Вікторівна з учнями 5-8 класів.Сторінками газети є сім шляхів життя і творчості філософа. Групи учнів 5-8 класів представили такі сторінки:

  • перша стежка «Чорнухівське дитинство»;
  • друга стежка «Києво-Могилянська. Навчання»;
  • третя стежка «Переяславська. Учителювання»;
  • четверта стежка «Харківська. Непокорна»;
  • п'ята стежка«Любомудрівська»;
  • шоста стежка «Легендарна»;
  • сьома стежка «Остання. Славетна».

Вчителі, учні школи представляли життя та творчість Г.Сковороди у формах: інформаційних повідомлень, презентацій, інсценізацій епізодів життя Григорія Сковороди, декламацій творів філософа, демонстрації відеороликів про життя і творчість. Зал був оформлений афоризмами, висловлюваннями Г.Сковороди та цитатами про нього. Демонструвалися такі репродукції картин: Васильківський С. «Народ слухає пісні Сковороди», Їжакевич І. «Сковорода в дорозі», Касіян В. «Сковорода-гравюра до 150-річчя», Литвиненко В. серія естампів «З життя Сковороди», Павлюк Ю. «Акварельна сюїта на різні мотиви з життя Г.Сквороди», Трохименок К.Г. «Сковорода серед народу, Яблонська Т. «Портрет Г.Сковороди». Присутні прослухали поетичні твори Григорія Сковороди у виконанні учнів 5-8 класів—Бурдужі Валентини, Фомінок Віолетти, Кудінова Олександра, Кибальського Максима, Залєвської Анни, Пузиревича Єгора, Чарової Анни.

Також цього дня учасники заходу та всі охочі змогли переглянути тематичну виставку книг сковородинської тематики, підготовлену бібліотекарем Слотвінською Валентиною Леонідівною й прослухати на уроках української літератури, музичного мистецтва аудіотвори з віршами, байками та піснями на слова Г. Сковороди.

Файли новин:
09.10.2017 18:30
103

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...