Нижньосірогозький РМК
0

Анкета

Ім`я:
Марина
Прізвище:
Голобородова
По батькові:
Миколаївна
Возраст:
49 лет 11 месяцев 26 дней

Стена пользователя

Загрузка...
Регіональне експериментальне дослідження
«Формування компетентної особистості учнів в умовах профільного навчання»Нещодавно на засіданні кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних та технологічних дисциплін КВНЗ «Херсонска академія неперервної освіти» заслухали звіт про результати регіонального експериментального дослідження на базі Нижньосірогозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з теми: «Формування компетентної особистості учнів в умовах профільного навчання», що проходило під науковим супроводом Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України та науково-методичним консультуванням вищезазначеної кафедри.

Звіт представили заступники директора з навчально-виховної роботи Юлія Валеріївна Кишкань і Ольга Анатоліївна Клочко.
Кишкань Ю.В. розповіла про роботу педагогічного колективу на всіх етапах експерименту і відзначила, що мета даного дослідження полягала у розробці та апробації системи профільного навчання на основі компетентнісного підходу формування особистості учнів. Участь в експериментальному дослідженні сприяла поглибленню співпраці школи з іншими навчальними закладами, Центром зайнятості та установами і підприємствами району; розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, нахилів, здібностей і потреб учнів; активізації професійного самовизначення учнів. Юлія Валеріївна наголосила, що головна увага педагогів школи зосереджена на тому, щоб випускники обрали професію, яка в найбільшій мірі відповідає їхнім здібностям та потребам суспільства, регіону.
Клочко О.А. зосередила увагу присутніх на відповідності проведеного дослідження вимогам і потребам сьогодення, а саме: створення освітньо-виховного середовища, сприятливого для розвитку, саморозвитку й самореалізації особистості, набуття системи життєвих компетентностей, здатності до соціалізації в сучасному просторі.
Актуальність і практичну значимість проблеми експериментально-дослідної роботи для освіти району і зокрема закладу відзначили: Юзбашева Галина Сергіївна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри; Шарко Валентина Дмитрівна — доктор педагогічних наук, професор кафедри; Ізотова Ганна Миколаївна — методист науково-методичної лабораторії математики.
За результатами експерименту укладено методичні рекомендації «Готуємося до профільного навчання» (автор Ю.В.Кишкань), адаптовану програму курсу за вибором «Перші кроки до професії» (автори – О.А.Клочко. Ю.В.Кишкань).
Програма «Перші кроки до професії» схвалена кафедрою теорії і методики викладання природничо-математичних та технологічних дисциплін Херсонської академії неперервної освіти та рекомендована до друку та апробації у Нижньосірогозькій школі.
За ініціативи творчої групи педагогів Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів на базі закладу створено районний консультпункт «Профільне навчання – основа розвитку особистості», де освітяни району можуть отримати консалтингову допомогу щодо створення умов для виховання у школярів спрямованості на самопізнання як основу професійного самовизначення.
Загрузка...
Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді засобами позашкільної освіти

08-09 лютого 2016 року у комунальному закладі «Нижньосірогозький будинок творчості дітей та юнацтва» відбулося засідання районного методичного об'єднання керівників гуртків позашкільних закладів у формі калейдоскопу педагогічних ідей за темою «Виховання школярів на ґрунті духовного, народознавчо-просвітницького та патріотичного потенціалу України».

Цікавою та змістовною була презентація заступника директора з навчально-виховної роботи А.О. Куліш «Роль позашкільного закладу у вихованні патріотаУкраїни». Педагоги активно долучилися до обговорення питання «Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді засобами позашкільної освіти»; поділилися досвідом організації туристсько-краєзнавчої роботи (керівник гуртка Романенко О.С.), застосування діалогічних форм патріотичного виховання (керівник гуртка Салій О.В.), залучення вихованців до еколого-патріотичної гри «Паросток» (керівник гуртка (Глущенко О.П.), формування національно-культурної свідомості школярів засобами декоративно-прикладного мистецтва (керівник гуртка Козачок Н.В.).

У ході практичної частини педагоги показали фрагменти занять гуртка «Природа, творчість, фантазія» з теми «Знай і поважай Герб, Прапор і Гімн своєї Батьківщини» (керівник гуртка Салій О.В.); гуртка «Світ природи» з теми «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна» (керівник гуртка Гритчина О.В.).

У кінці засідання присутніх ознайомили з умовами проведення ІІ Всеукраїнського Фестивалю педагогічної майстерності «Гуманізація освітнього простору: з Україною в серці!», одним із завдань якого є виявлення і поширення творчого досвіду педагогів дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів з національно-патріотичного і громадянського виховання.

Підводячи підсумок, директор Будинку творчості Маргарита Леонідівна Тюшка зазначила, що педагогічний колектив докладає максимум зусиль для того, щоб діти, які відвідують позашкільний заклад, мали змогу поряд з розвитком своїх здібностей, творчого зростання залучитися до глибин національної культури, поринути у дивовижний світ народного мистецтва, промислів, традицій.
Загрузка...
ДОСЯГНЕННЯ ЮНИХ КРАЄЗНАВЦІВ СІРОГОЗЩИНИ

З метою вдосконалення змісту, форм та засобів виховної роботи на кращих традиціях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення молоді до активної діяльності з вивчення історико-культурної спадщини українського народу та природи України юні пошуковці Нижньосірогозького району активно долучилися до Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина — Україна» за напрямком «Географія рідного краю» та провели значну пошукову роботу щодо етапів становлення та розвитку метеостанції у селищі міського типа Нижні Сірогози.
Вихованці гуртка «Географічне краєзнавство», учні Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів,

під керівництвом керівника гуртка Будинку творчості дітей та юнацтва Анжели Олександрівни Куліш та вчителя географії Нижньосірогозької школи Лариси Семенівни Пендак,

у роботі «Одна з найстаріших метеостанцій в Україні» (метеостанції Нижні Сірогози – 125 років) обґрунтували актуальність та важливість метеостанції для місцевості, господарства та мешканців району. Учні висвітлили долі, здобутки та внесок у розбудову метеостанції керівників впродовж всього функціонування метеостанції. У ході пошукової роботи організувалися зустрічі із ними та з їх нащадками.
За результатами оцінювання обласного журі відзначено належну пошукову роботу та глибину досліджень учасників Експедиції Нижньосірогозького району.На підставі рішення суддівської колегії групу юних краєзнавці та керівників нагороджено дипломами управління освіти і науки обласної державної адміністрації за зайняте І місце у ІІ (регіональному) турі Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна».
Матеріали дослідження «Одна з найстаріших метеостанцій в Україні» направлено для участі у Всеукраїнському етапі Експедиції.
Загрузка...
Засідання районної науково-методичної ради
24 грудня 2015 року на базі комунальної установи «Нижньосірогозький районний методичний кабінет» відбулося чергове засідання районної науково-методичної ради.
У роботі Ради взяли участь начальник відділу освіти, молоді та спорту О.В. С’єдіна, завідувач районного методичного кабінету М.М. Голобородова, головні спеціалісти відділу освіти, молоді та спорту, методисти РМК, керівники навчальних закладів району.
На розгляд Ради було винесено питання «Про створення системи національно-патріотичного виховання у Верхньоторгаївській ЗОШ І-ІІ ступенів».


Директор школи Л.Я. Камінська підкреслила, що у закладі склалася цілісна система національно-патріотичного виховання «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм», яка базується на класичних принципах національного виховання (національна спрямованість, цілісність виховання, культуровідповідність, гуманістична орієнтація, соціальна адекватність, полікультурність, демократизація виховного процесу, принцип наступності і спадкоємності поколінь, культурних і духовних цінностей).Дана система виховної діяльності включає: позакласну роботу, співпрацю школи, сім’ї і громадськості, співпрацю вчителів-предметників з класними керівниками, волонтерський рух, краєзнавчу роботу. Лідія Яківна розповіла про методи і форми, які використовують педагоги з метою формування національно свідомої особистості, про впровадження елементів козацької педагогіки.
Методист районного методичного кабінету Н.М. Мануйленко відмітила, що Верхньоторгаївська ЗОШ І-ІІ ступенів є районним опорним закладом з проблемного питання «Розбудова національної школи засобами відродження народних звичаїв, традицій на уроках та в позакласній діяльності», на базі школи працює консультаційний пункт, проводяться районні методичні заходи. Вона схвалила досвід роботи педагогів школи з окресленої проблеми.
Закцентувала увагу присутніх на актуальності роботи всього суспільства з національно-патріотичного виховання начальник відділу освіти, молоді та спорту О.В. С’єдіна. Вона наголосила, що сьогодні виникла нагальна необхідність формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей, який любить і поважає свій народ, Батьківщину, державу, націю. І у цьому є доленосна і важлива місія саме освітян району.
Заслухавши та обговоривши виступи Рада ухвалила відповідне рішення.
На засіданні також ознайомилися із творчим звітом заступника директора з навчально-виховної роботи Червонопартизанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Н.С. Грисенко з теми «Національно-патріотичне виховання як складова формування життєвих та родинних цінностей особистості». Одноголосно досвід її роботи було схвалено, занесено до районного електронного Банку даних «Перспективний педагогічний досвід освітян Сірогозщини» і рекомендовано для використання у роботі педагогами загальноосвітніх навчальних закладів району.
Підводячи підсумок засіданню, завідувач районного методичного кабінету М.М. Голобородова наголосила, що важливою ланкою патріотичного становлення громадянина України є освіта, саме вона – єдиний соціальний інститут, через який проходить кожна людина, набуваючи при цьому конкретних рис особистості, фахівця та громадянина. Тому навчальний процес має бути духовно осмисленим, а навчальні матеріали повинні набирати відповідного патріотичного, виховного змісту, незалежно від того, буде це математика, біологія чи історія.
Марина Миколаївна зосередила увагу присутніх на важливості підвищення рівня готовності педагогів до національно-патріотичного виховання учнів і значенні для цього методичної роботи у міжкурсовий період.
Загрузка...
Україна — мати. Умій її захищати!


Незабутньою стала зустріч учнів почакових класів Новоолександрівської школи Нижньосірогозького району з учасником бойових дій у зоні АТО Віталієм Ярославовичем Стасюком.
Колишній військо службовець розповів дітям про сміливість і відвагу наших солдат, їх стійкість і незламність перед ворогом. Цікавою видалася розповідь і про отриману відзнаку «Учасник АТО».
Протягом всієї багатовікової історії нашої Батьківщини народ вище за все цінував вірність Вітчизні, мужність і відвагу героїв, які боролися за торжество добра і справедливості. Боротьба за незалежність України продовжується і зараз. Висловлюючи подяку всім воїнам української армії за подвиг і вірність державі, учні школи взяли участь у Всеукраїнській акції «Напиши листа захиснику України». В листах вони дякували військовослужбовцям Збройних сил України за мирне небо над Херсонщиною, писали про майбутнє, про вільну Україну.
Загрузка...